LMT Autosporta Akadēmijas ekipāža Mārtiņš Sesks un Krišjānis Caune uzsāks dalību Junior WRC

20190211_LMTAutosportaAkademija_MSesks _KCaune_F1_©LMTAutosportaAkademija
20190211_LMTAutosportaAkademija_MSesks _KCaune_F2_©LMTAutosportaAkademija
20190211_LMTAutosportaAkademija_MSesks _KCaune_F3_©LMTAutosportaAkademija
20190211_LMTAutosportaAkademija_MSesks _KCaune_F4_©LMTAutosportaAkademija
20190211_LMTAutosportaAkademija_MSesks _KCaune_F5_©LMTAutosportaAkademija
20190211_LMTAutosportaAkademija_MSesks _KCaune_F6_©LMTAutosportaAkademija

LMT Autosporta Akadēmijas ekipāža Mārtiņš Sesks ar stūrmani Krišjāni Cauni šajā nedēļas nogalē debitēs FIA pasaules junioru rallija čempionātā. Pirmais no pieciem čempionāta posmiem Rally Sweden norisināsies no 14. līdz 17. februārim Zviedrijā. Sacensību laikā ekipāža pa sniega un ledus klātiem ceļiem veiks 19 ātrumposmus, ar kopējo distanci 316,80 kilometru garumā.

Mārtiņš Sesks, LMT Autosporta Akadēmijas rallija ekipāžas pilots: “Junior WRC startēs 13 ekipāžas, kas katra ne bez iemesla nokļuvusi pasaules čempionātā, un kas katra vēlas izcīnīt uzvaras. Tomēr mūsu galvenais uzdevums nebūs domāt par citiem, bet gan koncentrēties uz savu braukšanu un savu sniegumu ātrumposmos, lai tas būtu iespējami stabils un ar pieaugošu kvalitāti. Esmu drošs, ja to izdosies sasniegt, tad arī rezultāts neizpaliks.

Šobrīd esam visnotaļ unikālā situācijā, kurā latviešu autosportistiem ir iespēja startēt pilnu pasaules čempionāta sezonu un cīnīties par pasaules čempiona titulu. Līdzās mums būs vēl 12 ekipāžas, kas pārstāvēs desmit valstis un trīs kontinentus. Izmantojot pasaules čempionāta sniegtās iespējas, mēs sava auto krāsojumu un kombinezona dizainu veidojām tādu, lai ļautu sekotājiem visā pasaulē mūs atpazīt un iepazīt. Tieši tāpēc ar mums visas sezonas gaitā būs gan Latvijas karogs, gan Lielvārdes josta, gan arī latviešu spēka zīmes!”

Krišjānis Caune, LMT Autosporta Akadēmijas rallija ekipāžas stūrmanis: “Mums izdevās produktīvs sagatavošanās posms – piedalījāmies gan testos, tajā skaitā arī ar Junior WRC specifikācijas auto, gan divos Latvijas rallija čempionāta ziemas posmos, kuros izcīnījām divas uzvaras. Nereti uzvaru spozmē pazūd kādas būtiskas nianses, tāpēc vairāk par rezultātiem šoreiz gribētu akcentēt, ka tieši pēc Rallija Sarma parādījās sajūta, ka mēs esam gatavi doties uz pasaules čempionātu. Manuprāt, pirms tik atbildīga starta, kāds mūs sagaida šonedēļ, tieši šī pārliecības gūšana un ticība saviem spēkiem mums ļaus nākamos izaicinājumus sagaidīt savā labākajā sportiskajā formā.”

Uldis Briedis, LMT Autosporta Akadēmijas rallija ekipāžas treneris: “Mūsu ekipāžai šī būs debija pasaules čempionātā, un drosmīgi solījumi šodien izpaliks. Skaidrs, ka sezona mums sniegs ļoti daudz un dažādas mācības, tāpēc to varam dēvēt par izaugsmes un izzināšanas gadu. Vairāk koncentrēsimies uz saviem veicamajiem darbiem un veidiem, kā uzlabot ekipāžas sniegumu ātrumposmos, lai katrās sacensībās ne vien sasniegtu savu prasmju maksimumu, bet arī paceltu šo latiņu vēl nedaudz augstāk.

Nozīmīga loma visas sezonas gaitā būs riepu stratēģijai – veicamā distance pasaules čempionātā ir nesalīdzināmi garāka kā citos rallijos, un lēmums kā un kad mainīt riepas var daudz ko izšķirt. Ja runājam tieši par Rally Sweden, tad arī tur šonedēļ sola nelielu atkusni – tieši šādos apstākļos Mārtiņš un Krišjānis veica pēdējos 100 kilometrus Rallijā Sarma. Mājasdarbu esam paveikuši pienācīgi, bet cik labi mums veiksies, to redzēsim vien nedēļas izskaņā.”

Atpakaļ