LMT Autosporta Akadēmijas rallija pilota Mārtiņa Seska pirmais starts ar pilnpiedziņas auto būs Rally Liepāja

2018. gada FIA Eiropas junioru rallija čempions U27 klasē Mārtiņš Sesks debiju ar pilnpiedziņas R5 klases auto aizvadīs Latvijā. LMT Autosporta Akadēmijas rallija ekipāža 24.-26. maijā startēs Mārtiņa Seska dzimtajā pilsētā Liepājā notiekošajā Eiropas rallija čempionāta (ERC) posmā. Rallija pilotam Mārtiņam Seskam šis būs ceturtais starts Latvijā notiekošajā ERC posmā Rally Liepāja.

Atgādināsim, ka par izcīnīto titulu, Mārtiņš Sesks saņēma balvu – iespēju startēt divos FIA Eiropas rallija čempionāta posmos ar pilnpiedziņas Škoda Fabia R5 klases automašīnu, tādējādi veicinot viņa tālāko karjeras attīstību un prasmju izaugsmi. Šodien apstiprināts, ka pirmais no diviem rallijiem būs Rally Liepāja (24.-26.maijs), bet otrs – Itālijā notiekošais Rally di Roma Capitale (19.-21.jūlijs).

Mārtiņš Sesks, LMT Autosporta Akadēmijas rallija ekipāžas pilots: “Lai gan sākotnējais plāns bija nedaudz citādāks, uzsākot gatavošanos sacensībām, piedaloties komandas sapulcēs un treniņos, sapratām, ka mums nepieciešams vairāk laika, lai augstvērtīgi sagatavotos pirmajam startam ar pilnpiedziņas Škoda Fabia R5. Tas tomēr ir pilnīgi cits auto – nesalīdzināms ar priekšpiedziņas R2 auto, ar kādiem esmu startējis iepriekš. Turklāt mūsu mērķis nav tikai piedalīties sacensībās un izbraukt distanci. Vēlamies gūt iespējami daudz zināšanu un prasmju – bet lai to panāktu, nepieciešams rūpīgs mājasdarbs.

Izmainot sacensību kalendāru, iegūsim trīs papildu nedēļas, kas lieti noderēs sagatavošanās procesā. Būtiskākā nianse ir mūsu ekipāžas sadarbība – Liepājas rallija ātrumposmi ir zināmāki, kam vajadzētu palīdzēt sadarbības uzlabošanai un pārliecības atgūšanai. Lai gan uz asfalta seguma debija ar pilnpiedziņas auto būtu bijusi vienkāršāka, šobrīd svarīgas ir arī ilgtermiņa prioritātes. Arī nākamais pasaules čempionāta posms būs Sardīnijā, kura segumam ir zināmas līdzības ar to, kāds mūs sagaida Liepājā.

Nenoliegsim, ka arī pasaules čempionāta posmu laikā saņemtais lielais fanu atbalsts arī bija viens no argumentiem, lai izlemtu par labu debijai Rally Liepāja – faniem nu nebūs jāmēro tāls ceļš, lai vērotu mūsu startus ātrumposmos.

Liels paldies FIA, Eurosport Events (FIA Eiropas čempionāta rīkotājs) un balvas nodrošinātājam Motorsport Italia par izrādīto pretimnākšanu, kas ļāva mums veikt šādas izmaiņas – ļoti labi apzinos, cik lielas pūles tas prasīja!”

Informācija par ekipāžas sportiskajām gaitām atrodama sociālo tīklu kontos Twitter @MSesks, Facebook @MartinsSesksRallying, Instagram @martins_sesks, kā arī LMT Autosporta Akadēmijas Facebook lapā @AutosportaAkademija.

Atpakaļ