M. Sesks: reizēm nepieciešams atkāpties vienu soli atpakaļ, lai veiksmīgi liktu divus uz priekšu

Mārtiņa Seska komanda pieņēmusi lēmumu sākt gatavošanos 2020.gada pasaules rallijačempionātam ātrāk, nekā to dara citi sportisti. Lai nākamajā gadā JWRC klasē varētucīnīties par godalgotām vietām, tiks ieguldīts papildu laiks treniņos. M. Seska ekipāža arīnepiedalīsies pasaules rallija čempionāta JWRC noslēdzēšojā posmā, kas 4.-7. oktobrīnorisināsies Lielbritānijā. Viena posma izlaišana ļaus labāk sagatavoties nākamajamgadam.

Šis bija debijas gads, pasaules junioru čempionātā braucot ar priekšpiedziņas Ford Fiesta R2automašīnu. JWRC klasē šogad 25 ātrumposmos ekipāžai izdevies finišēt TOP3,ātrumposmos uzvara gūta trīs rallijos. Aizvadītas arī sacensības ar pilnpiedziņas automašīnu- divi Eiropas rallija čempionāta posmi. Dalība šajos posmos bija balva, kas iegūta par uzvaruiepriekšējās sezonas Eiropas čempionātā Junior U27 klasē. Gan “Rally Liepāja”, gan “Rally diRome Capitale” izcīnītas godalgotas vietas.

Mārtiņš Sesks, LMT Autosporta Akadēmijas rallija ekipāžas pilots: “Sezonu noslēgt pāragri,protams, nav psiholoģiski viegls lēmums. Piedaloties ikvienās sacensībās, jebkuramsportistam galvenais ir būt konkurētspējīgam un ar degsmi cīnīties, taču šajā brīdī kākomanda neesam gatavi parādīt labāko sniegumu. Nepiedalīšanās pēdējā posmā ir racionālslēmums, tā ietaupīsim finansējumu un ar pilnvērtīgi izstrādātu treniņu programmugatavosimies nākamajai sezonai, lai atgrieztos spēcīgāki. Šogad ļoti izbaudīju balvasbraucienus ar pilnpiedziņas R5 mašīnu. Iegūta trešā vieta kopvērtējumā aiz O. Solberga unA. Lukjaņuka savās mājās, Liepājā. Tie man bija īpaši notikumi. Braucot ar treneri kāstūrmani, Itālijā izcīnījām trešo vietu savā klasē un godam cīnījāmies ar visiem asfaltaspeciālistiem. Tie bija divi šā gada patīkamākie ralliji. Pilotam ar stūrmani ir nepieciešamslaiks, lai izveidotos sadarbība, bet man šosezon bijuši četri stūrmaņi. Latvijā stūrmaņu navdaudz, it sevišķi ar starptautisku pieredzi, taču bez stūrmaņa braukt rallijā nav iespējams. Šojautājumu risinām.”

Uldis Briedis, LMT Autosporta Akadēmijas rallija ekipāžas treneris: “Tādas lietas naviepriekš paredzamas, bet šī sezona lika mazliet piebremzēt labu kopējo rezultātusasniegšanā. Vairākas lietas neizdevās īstenot kā gribētos, tāpēc nācās ieguldīt milzīgudarbu ekipāžas sadarbības izpētē un attīstībā. Esam izdarījuši savus secinājumus un ieguvušilabu informācijas apjomu, lai šobrīd savu laiku un resursus koncentrētu nākamajai sezonai,sākot tai gatavoties ātrāk nekā citi. Esam jau izstrādājuši pamatīgu treniņu plānu,izmantojot šī gada iegūto pieredzi pasaules čempionātā. Šobrīd zinām uz ko koncentrēties,lai nākamajā gadā mēs būtu sportiski spēcīgi un cīnītos par uzvarām un titulu.”“

Esam jau sākuši darbu pie nākamās sezonas. Braucot valstīs, kur iepriekš nebiju bijis, esmuguvis neizmērāmu pieredzi. Esmu bijis pirmais latvietis, kas brauc pilnu pasaulesčempionāta sezonu. Tā ir bijusi neatsverama pieredze, bet mums viss ir bijis jauns – tas iraugstākais līmenis šajā sportā un tāpēc var teikt, ka šis ir bijis pieredzes gūšanas gads.Pašlaik īpašu uzmanību pievēršam arī budžeta plānošanai. Tas ir sarežģīts laiks un lēmumupieņemšanas process visiem sportistiem, kam nepieciešami gan treniņi, gan dalībasacensībās.

Nākamajā sezonā ceru piedalīties piecos JWRC posmos un, iespēju robežās, arīLatvijas čempionātā. Nekādu konkrētu plānu gan par to vēl nav,” atklāj M. Sesks.

Informācija par ekipāžas sportiskajām gaitām atrodama sociālo tīklu kontos Twitter@MSesks, Facebook @MartinsSesksRallying, Instagram @martins_sesks, kā arī LMTAutosporta Akadēmijas Facebook lapā @AutosportaAkademija.

Atpakaļ