WRC “Rally Estonia” Sesks un Francis izcīna 3. vietu  JWRC ieskaitē

LM072021-353
LM072021-626
LM072021-588
LM072021-591
WhatsApp Image 2021-07-18 at 16.24.19

LMT Autosporta akadēmijas ekipāža Mārtiņš Sesks un Renārs Francis spraigo WRC “Rally Estonia” sacensību izskaņā burtiski “izrāva” vietu uz pjedestāla 3.pakāpiena. Lai gan  Seska/ Franča tandēms bija noskaņots kareivīgi, sacensībās gūstot pavisam 5 ātrumposmu uzvaras, tomēr  pirmajās sacensību dienās zaudētās sekundes vēlāk atgūt bija ļoti grūti.

“Rally Estonia”  sākumā Seska/ Franča ekipāža ilgi nevarēja atrast īsto braukšanas tempu, līdz beidzot trešās un ceturtās sacensību dienas otrajā daļā bija ļoti ātri un demonstrēja konkurētspējīgu rezultātu. Pēc 21.ātrumposma Sesku/ Franci no otrās vietas šķīra tikai 1,6 sekundes. Tomēr stūres pastiprinātāja problēmas 22.ātrumposmā izjauca komadas nodomus turpināt ātrumposmu uzvaru sēriju un nostiprināties 3.pozīcijā. Ekipāža bija spiesta apstāties un pārstartēt automašīnu, kas maksāja 40 sekundes, un kopvērtējumā no jauna atsvieda uz 4.vietu. Priekšpēdējā ātrumposmā Sesks/ Francis vēlreiz uzrādīja ātrāko laiku,  no trešās vietas atpaliekot 8,8 sekundes.

Pašā “Rally Estonia” izskaņā liepājnieki no jauna kāpināja tempu un bija ātrākie 6.51 kilometrus garajā ātrumposmā. Prasme noturēt tempu, kā arī Martina Koči izstāšanās latviešiem ļāva iegūt vietu uz pjedestāla.

JWRC pilots Mārtiņš Sesks: “Šī bija  adrenalīna pilna nedēļas nogale, ar dramatisku sākumu un lielu vilšanos par to, ka nespēju būt ritmā arī pēc labas gatavošanās. Taču izdevās sevi pārvarēt un progresēt jau otrajā dienā. Tomēr vislielākais prieks par noslēdzošās dienas sniegumu –  bijām labā ritmā un pēdējā ātrumposmā jau trešajā kilometrā ieguvām 13.3 sekunžu pārsvaru pār Koči, līdz viņš izstājās. Neiztikām arī bez tehniskām kļūmēm gan manas vainas dēļ šodienas pirmajā ātrumposmā, gan atkārtoti, kad pazuda elektriskais stūres pastiprinātājs. Līdzjutēju klātbūtni un uzmundrinājumus izjutām katrā ātrumposmā, tāpēc varu apsolīt, ka turpmākajās sacensībās atgriezīsimies vēl apņēmīgāki un spēcīgāki.”

Seska un Franča  sacensību kalendārā pēc “Rally Estonia” ir vēl divi WRC sacensību posmi, kuri notiks Beļģijā (13.-15.augustā) un Spānijā (14.-17.oktobrī).

Informācija par ekipāžas sportiskajām gaitām atrodama arī www.martinssesks.com un sociālo tīklu kontos „Twitter” @MSesks, „Facebook” @MartinsSesksRallying, „Instagram” @martins_sesks, kā arī LMT Autosporta Akadēmijas „Facebook” lapā @AutosportaAkademija.

Atpakaļ