Sesks/Francis rallijā “Sarma” debitēs ar ”Škoda Fabia R4”

Mārtiņš Sesks un Renārs Francis rallijā  “Sarma” debitēs pie ”Škoda Fabia R4” automašīnas stūres, kas ir Rally2-Kit klases automašīna. Mārtiņam Seskam un Renāram Francim sacensību režīmā šī automašīna būs jaunums, jo  iepriekšējā  Mārtiņa pieredze ar pilnpiedziņas auto ir neliela – vien pāris starti 2019.gadā ar ”Škoda Fabia R5”.

“Pēc reģistrēšanās rallijam “Sarma” sajūta ir gluži vai kā sākot jaunu mācību gadu,” par iespēju sēsties pilnpiedziņas automašīnā raksturo Sesks.

“Mēs ar Renāru beidzot realizēsim jau senu mūsu mērķīti un sēdīsimies pilnpiedziņas auto. Škoda Rally2-Kit  ir sagatavots Lietuvā. Tas nav gluži augstākās klases R5 jeb Rally 2, tomēr tas nemazina prieku pie stūres. Dalībnieku saraksts ir ļoti spēcīgs, tāpēc ar ļoti lielu interesi un nepacietību skatāmies, kā mums veiksies rallijā “Sarma” un cik ātri spēsim pielāgoties jaunajai tehnikai sacensību apstākļos. Gatavojamies interesantai sacensībai, jo īpaši tāpēc, ka man šī ir jauna pieredze pie pilnpiedziņas auto stūres,” skaidro Sesks.

Škoda Rally2-Kit  ir izstrādājusi slavenā franču kompānija Oreca, kas saražo komplektu – tajā ietilpst dzinējs, transmisija, galvenās piekares detaļas, bremzes un daļēji elektronika. Komplektu var iegādāties jebkurš interesents un šis komplekts jāieliek mašīnas virsbūvē. Tālāk viss atkarīgs no katras komandas inženieru spējas un prasmes šo visu salikt kopā tā, lai rezultātā izveidotu ātru un konkurētspējīgu auto.

“Būtiskākās atšķirības starp ”Škoda Fabia R4” un R5 mašīnām ir jauda, kas R4 mašīnai ir par 30-40 Zs mazāka, līdz ar to tādos paātrinājumos R5 ir ātrāks. Var teikt, ka vidēji R4 auto ir par kādām 0,8 – 1 sekundei uz kilometru lēnāks par R5. Un Rally-2 Kit ir nedaudz tuvāks Rally2 (R5), nekā Rally3. Rally2-Kit  ir nedaudz ātrāks par Rlly 3, tāpēc abi šie auto WRC un ERČ čempionātos startēs atsevišķās klasēs. Izmaksas Rally-2 Kit ir krietni demokrātiskākas (35 eur/ kilometrā) salīdzinoši ar R5 auto (ne mazāk kā 100 eur/ kilometrā). Izmaksu atšķirība ir ļoti nozīmīga,  sperot pirmos soļus pilnpiedziņas klasē – ar ”Škoda Fabia R4” teorētiski varu nobraukt 2,5 reizes vairāk kilometru, nekā ar R5. Ja galvenā atšķirība ir tikai jaudā, tad man mācoties šī jauda nav tik svarīga un izšķiroša, jo galvenais ir saprast pilnpiedziņas mašīnas būtību, braukšanas stilu un citas lietas,” auto izvēli pamato Sesks.

Mārtiņa Seska un Renāra Franča “Škoda Fabia R4″ rallija automašīnu rallijā “Sarma” rotās 8. numurs.

Plašāka informācija par ekipāžas sportiskajām gaitām atrodama sociālo tīklu kontos „Twitter” @MSesks, „Facebook” @MartinsSesksRallying un „Instagram” @martins_sesks.

Atpakaļ