Sesks Romas rallijā gūst nozīmīgu sacensību pieredzi

Latvijas Mobilais Telefons atbalstītais pilots Mārtiņš Sesks un stūrmanis Renārs Francis Eiropas rallija čempionāta (ERC) sesto posmu Rally di Roma Capitale (22.-24.jūlijā) aizvadīja bez īpašām  ambīcijām par godalgotām vietām, pildot MRF  komandas uzdevumu krāt sacensību pieredzi asfalta rallijā.

Jau dodoties uz Romu latviešu pilots Mārtiņš Sesks atzina, ka pēdējoreiz sacensības uz asfalta aizvadījis pirms vairāk kā 9 mēnešiem, tāpēc braukšanas pieredze, tāpat kā izpratne par konkrētā ražotāja riepu un Rally 2auto regulējumiem galvenokārt veidosies sacensību gaitā. Ar Škoda Fabia Rally 2 EVO ekipāža sacensībās startēja otro reizi, bet MRF riepas uz vairāk kā 40 grādus karstā asfalta sacensību apstākļos izmēģināja pirmo reizi. ​

Arī MRF komandas vadītājs Viveks Ponusami pirms sacensībām apstiprināja: “No komandas puses īpašu uzstādījumu nav. Man daudz svarīgāk, lai sportists pārliecību par spēkiem iegūst trasē, nevis pēc komandas vadītāja rīkojuma”.

Pirmo sacensību ātrumposmu līdzās Romas Kolizejam ekipāža aizvadīja bez ievērojamām kļūdām un ierindojās 6.vietā. Arī sacensību sākumā piedzīvotie satricinājumi – riepas pārsišana kvalifikācijas braucienā un vēlāk avārija noslīdot no ceļa sacensību trešajā ātrumposmā, nemazināja Seska/ Franča apņēmību. Sportisti parādīja cīņas sparu un bez vilcināšanās atgriezās trasē, timēr iespēju cīnīties par labu rezultātu zaudēja. Svētdien sportisti labāko laiku uzrādīja rīta pusē 32,30 km garajā devītajā ātrumposmā Rocca dia Cave-Subaccio 1 un finišēja 13.vietā, bet sacensības noslēdza kopvērtējuma 34.pozīcijā.

Rallija pilots Mārtiņš Sesks: “Šis mums bija tiešām grūts rallijs. Bet esam pateicīgi, ka varējām te būt un pateicīgi ikvienam, kurš mums ticēja – it īpaši MRF, Race Seven, Latvijas Mobilais Telefons, tāpat kā citiem sponsoriem. Pēc kļūdas trešajā ātrumposmā koncentrējāmies uz pieredzi, ko ar Rally 2 auto varam gūt no Itālijas ceļiem nākotnei, lai turpmāk varam braukt ātrāk un justies pārliecinātāki. Uz asfalta pašreiz vēl neesam īstajā formā. Koncentrēsimies uz iespējām gūt asfalta braukšanas pieredzi, jo pašreiz tas ir mūsu mazais “Ahileja papēdis””.

Nākamais ERC sacensību posms  Barum Czech Rally Zlìn noritēs no 27. līdz 28.augustam Čehijā.

Plašāka informācija par ekipāžas sportiskajām gaitām atrodama sociālo tīklu kontos „Twitter” @MSesks, „Facebook” @MartinsSesksRallying un „Instagram”@martins_sesks.

Atpakaļ