Sesks startēs Kataras starptautiskajā rallijā

ERČ vicečempions Mārtiņš Sesks noslēdzis pirmssacensību testus Dohas apkārtnē, gatavojoties rīt gaidāmajam sezonas atklāšanas rallijam. No 1. līdz 3. februārim Sesks piedalīsies Kataras starptautiskajā rallijā, kas būs Tuvo Austrumu rallija čempionāta sezonas atklāšanas posms. Mārtiņš Sesks (Latvija) kopā ar citām WRC zvaigznēm Madu Ostbergu (Mads Østberg, Norvēģija) un Pjeru-Lui Lubetu (Pierre-Louis Loubet , Itālija) ir tikai trīs rallija elites vārdi zvaigznēm pārbagātajā sacensību dalībnieku sarakstā, kurā iekļautas 22 komandas un dalībnieki no 17 valstīm. Visi trīs braucēji sacentīsies ar Škoda Fabia RS Rally2 auto, ko sagatavojis Sports Racing Technologies (Latvija) un kas aprīkots ar Indijas riepu giganta MRF riepām.

Kamēr Sesks un Lūbets Kataras Starptautiskajā rallijā pa atklātu tuksnesi un ātru grants segumu trauksies pirmo reizi, sacenšoties ar reģiona elites braucējiem, Ostbergs sacensībās piedalīsies jau trešo reizi. Tomēr visiem braucējiem būs jāsaskaras ar spēcīgu konkurenci, ko radīs Nasser Saleh Al-Attiyah, viņš ir sacensību galvenā figūra un pieckārtējs Dakāras rallija uzvarētājs, kurš vienmēr bijis vadībā ar Autotek Motorsport Volkswagen Polo GTI . Al-Attiyah, ar stūrmani Mathieu Baumel, centīsies izcīnīt savu 18. uzvaru dzimtenē un septīto reizi kopumā.

Rallijs norisināsies trīs dienu formātā un iekļaus 13 ātrumposmus 199,95 kilometru kopgarumā. Paredzēts, ka ceturtdien, 1. februārī, Sesks piedalīsies pirmssacensību preses konferencē plkst. 18:30 un dosies uz svinīgo startu plkst. 19:00, kas pirmo reizi notiks Lusail bulvārī. Pēc tam no plkst. 20:00 sacensību dalībnieki veiks apgaismotu 3,27 km garu superspeciālo ātrumposmu LCSC Kartinga akadēmijā. Jāatzīmē, ka posmā vienlaikus startēs divas automašīnas, kas sāks un beigs sacensības pretējos trases punktos. Kataras ziemeļu tuksneši kalpos par fonu divu dienu spraigām sacensībām, kurās piektdien, 2. februārī, un sestdien, 3. februārī, paredzēti divi trīs ātrumposmu cikli. Kamēr viens posms palicis nemainīgs salīdzinājumā ar 2023. gada sacensībām, vēl viens tiks mainīts, bet četros posmos tiks veikti nelieli pielāgojumi drošības un sportisku apsvērumu dēļ.

Sportisti abas dienas brauks pretējā virzienā 2023. gada maršrutam, piektdien katru no posmiem Waab Al Mashrab (15,32 km), Al Waab (15,33 km) un Umm Birka (21,38 km) būs jāveic divreiz. Pusdienlaikā ekipāžas atgriezīsies Lusail sporta arenā, kur iekārtots servisa parks.

Plašāks ieskats Seska/ Franča ekipāžas sportiskajās gaitās sociālo tīklu kontos „Twitter” @MSesks, „Facebook” @MartinsSesksRallying, „Instagram” @martins_sesks un mājaslapā https://www.martinssesks.com .

Atpakaļ