Mārtiņš Sesks un Renārs Francis  šosezon ERC startēs ar jauno “Toyota GR Yaris Rally2”

DSC07930
DSC07631
DSC07793
DSC07958
DSC07880
DSC07638

Otrdien, 2024.gada 19.martā “Latvijas Mobilais Telefons” mītnē Latvijas ātrākais rallija pilots Mārtiņš Sesks un ekipāžas stūrmanis Renārs Francis mediju pārstāvjus un interesentus iepazīstināja ar 2024.gada Eiropas rallija čempionātā (ERČ) mērķiem un izaicinājumiem, kā arī prezentēja savu jauno sporta automašīnu “Toyota GR Yaris Rally 2”, ar kuru veiks visus astoņus ERČ sezonas posmus. Sesks / Francis dosies pretī ERČ izaicinājumiem ar jaunu automašīnu, bet līdzšinējo mēŗki – parādīt labu ātrumu un stabilu sniegumu saspringtas konkurences apstākļos.

Atklājot preses konferenci telekomunikāciju un augsto tehnoloģiju uzņēmuma “Latvijas Mobilais Telefons” prezidents Juris Binde apliecināja, ka ”Latvijas Mobilais telefons” ir bijis un būs līdzdalīgs daudzsološā latviešu pilota karjeras nozīmīgākajos izaugsmes mirkļos, par kādu varētu kļūt arī 2024.gada ERČ sezona: “Mūsu sadarbība ar Mārtiņu ir kopš tiem laikiem, kad viņam vēl nemaz nebija autovadītāja tiesības. Un ir prieks vērot kā šajā laikā viņš ir rūdījies un kāpis pa meistarības kapnēm”. 

Vēlmi atbalstīt latviešu ekipāžas sasniegumus apliecināja arī “Storent Group” izpilddirektors Guntis Grīnbergs, kura vadītais uzņēmums patriotisku mērķu vadīts šogad piepulcējies Seska/ Franča atbalstītāju lokam: “”Storent” komanda ir Mārtiņa personības un sasniegumu iedvesmota. Mēs tāpat kā Mārtiņš esam spēcīgi cilvēki, kuri tic saviem spēkiem un atbildīgi dara savu darbu, un tiecās būt labākie savā jomā”.

Mārtiņš Sesks: “Pērn aizvadījām veiksmīgu ERČ sezonu, kļuvām par vicečempioniem. Taču progresējot ERČ, jāaug un jauni izaicinājumi jāpieņem arī mums. Mūsu startam šīs sezonas ERČ, kur sāncensība un konkurence pieaug teju katru dienu, WRC pilotiem pārceļoties uz ERČ, ir nepieciešama maksimāla attīstība, ko sniedz “Sports Racing Technologies” prasme strādāt ar “Toyota GR Yaris Rally 2”. Protams, komandai automašīna ir jāapgūst un jāiepazīst, netrūks arī citu izaicinājumu, piemēram, sezonā būs daudz vairāk asfalta posmu. Mums pateicīgais grunts segums būs tikai trīs posmos un trīs no sezonas rallijiem mums būs pavisam jauni, tajos esam bez pieredzes. Tāpēc centīsimies labi sagatavoties un smagi strādāt, lai aizvadītu stabilu sezonu, turpinot mācīties un augt”.

“Kāpēc gan neizvēlēties jaunako, kas šobrīd pieejams,” sacensību automašīnas izvēli komentēja Seska stūrmanis Renārs Francis. “Esam aizvadījuši vairākus testus ar jauno “Toyota GR Yaris Rally 2”. Automašīna ir ļoti atraktīva, jaudīga un pēc automašīnas debijas vairākos WRC posmos ir skaidrs, ka ar pieredzējušiem braucējiem pie stūres, tai ir lielisks potenciāls. Man kā stūrmanim ir svarīga ērta sēdpozīcija – šajā automašīnā ir vairāk vietas, neesmu piespiests panelim. Arī no braukšanas viedokļa Toyota ir vieglāka un kustīgāka. Daudzi mehāniskie risinājumi ir vieglāk maināmi, tos varam pielāgot un regulēt sacensību laikā,” iespaidos par izraudzītās automašīnas priekšrocībām dalījās  Renārs Francis.

Mārtiņš Sesks akcentēja, ka pateicoties izcilam visu atbalstītāju un partneru kopdarbam, pērn izdevies iegūt ERČ rīkotāju atzinību kā straujāk progresējošajam pilotam, tāpēc arī 2024.gada sezona aizritēs ciešā sadarbībā ar līdzšinējim partneriem, tostarp Indijas riepu gigantu “MRF” un  auto inženierijas un servisa meistariem no “Sports Racig Technologies”, kur abi partneri Seskam / Francim palīdzēja kaldināt divas nozīmīgas uzvaras 2023.gadā.

“Liekot kopā attīstītas tehnoloģijas, stipru prātu, talantu, smagu darbu un pareizā virzienā vadītu enerģiju 2023.gada ERČ sezonā paveicām ļoti daudz, un, spriežot pēc tā, kur un kādā sastāvā mēs esam šodien, nav šaubu, ka  spēsim ar vēl lielāku jaudu pietuvoties vēlamajiem sasniegumiem jaunajā sezonā,” pārliecināta ir “Sports Racing Technologies” komandas vadītāja Agate Kaļķe.

Pirmais ERČ sezonas atklāšanas posms pēc nepilna mēneša no 12. līdz 14.aprīlim notiks turpat, kur pērn Eiropas ātrākie rallija braucēji sezonu noslēdza, ─ Ungārijā. Tomēr sacensības noritēs uz pilnībā atšķirīga ceļa seguma ─  četrkārtējs asfalta rallijs nu kļūs par grunts ralliju. ERČ sezonas ietvaros ekipāža piedalīsies pavisam astoņās sacensībās, no tām piecas notiks uz asfalta seguma, trīs uz grunts seguma. ERČ posmu sarakstā šosezon ir arī  jaunpienācēji – Igaunijas un Velsas rallijs.

ERČ kalendārs 2024:

  • 12.-14.aprīlis: Rallijs Ungārija – grunts
  • 2.- 4.maijs: Kanāriju salu rallijs – asfalts
  • 13.-15.jūnijs: Karaliskais rallijs Skandināvija – grunts
  • 5.-7.Jūlijs:  Rallijs Igaunija – grunts
  • 26.-28.jūlijs: Romas rallijs – asfalts
  • 16.-18. augusts: Barumas rallijs – asfaalts
  • 30. augusts – 1.septembris: Velsas rallijs – asfaltst
  • 11.-13.oktobris: Rallijs Silēzija – asfalts

 Ekipāžas sportiskajām gaitām iespējams sekot sociālo tīklu kontos „X” @MSesks, „Facebook” @MartinsSesksRallying, „Instagram” @martins_sesks un mājaslapā https://www.martinssesks.com

Atpakaļ